4 Boyutlu Ultrason

İstanbul 4 Boyutlu Ultrason Fiyatları

4 boyutlu ultrason, siyah beyaz ultrason görüntüsünü işleyerek cisimlerin hacimli görüntüsünün eş zamanlı olarak gösterilmesidir. 4 boyutlu ultrasonda anne karnındaki bebeğin vücudu pozisyonunun elverdiği ölçüde hacim kazandırılarak gerçeğe yakın gösterilmeye çalışılır. İstanbul 4 boyutlu ultrason yapan çok sayıda yer mevcuttur ve istanbul 4 boyutlu ultrason fiyatları muhtelifidir. İstanbul 4 boyutlu ultrason fiyatları 600-900 lira arasındadır. Merkezden merkeze göre değişmektedir.

4 boyutlu ultrason kaçıncı haftada yapılır?

4 boyutlu ultrason gebeliğin herhangi bir haftasında yapılabilirse de burada kastedilen Detaylı ultrason ise genellikle 20 ve 24 haftalar arasında yapılır.Ultrason cihazı Eğer izin veriyorsa 4 boyutlu ultrason gebeliğin başından 40 haftaya kadar yapılabilmektedir bunun için en önemli şey bebeğim pozisyonunun ve amniyotik sıvının uygunluğudur. 4 boyutlu ultrason  2. düzey ultrason için kullanıldığında gebeliğin 5 ayında yapılır.

4 boyutlu ultrason ile bebeğin yüzü net bir şekilde görülebilmektedir aynı zamanda vücuduna ait yapılarda 4 boyutlu ultrason sayesinde gösterilebilir 4 boyutlu ultrason olmadan bebeğe ait tüm yapılar iki boyutla incelenir siyah beyaz şekilde uygun kesitler alınarak bebeğin anatomisinde Herhangi bir problem olup olmadığı 2 boyutlu ultrasonla rahatlıkla söylenebilir. 

İstanbul renkli ultrason fiyatları 

İstanbul’da her bölgede ve her semtte radyoloji merkezlerinde ya da hastanelerde Bazı özel kliniklerde istanbul renkli ultrason yöntemi yapılabilir.  istanbul renkli ultrason fiyatları 600-900 lira civarındadır. Renkli ultrason demek sadece görüntüsünün resminin verildiği ultrason değil aynı zamanda tüm yapı ve organlarının detaylı olarak incelenmesi demektir.