Genital Estetik ( Vajina Estetiği)

Kusursuz bir genital görünüm meme estetiği, abdominal yani batın estetiği, yüz, göz çevresi, dudak ve burun estetiği gibi kadınlarda gerek anatomik gerekse psikolojik düzeltmenin sağlanması açısından cinsel hayatta istenilen geri dönüş, cinsel doyum, orgazm ve tatmin sürecinde son zamanlarda İstanbul’da en çok merak edilen internet arama başlıklarından bir tanesidir.

İstanbul genital estetik operasyonları açısından dünyanın önde gelen merkezlerinden bir tanesidir.

İstanbul genital estetik İstanbul vajinoplasti İstanbul labioplasti İstanbul G shot İstanbul küçük dudak estetiği ve İstanbul kliteroplasti operasyonları merkezimizde dünyadaki son teknolojiler kullanılarak yapılmaktadır

Genital yapı

Genital yapı ve genital bölgeyi oluşturan yapılar vulva denilen alt mayo bölgesindeki alanı ifade etmektedir. Dışarıdan bakıldığında bu bölgede gözle görülen yapılar pubis kemiğinin üstündeki yağlı ve şişkin dokuyu oluşturan mons pubis, bacaklarla genital bölge arasındaki kıvrımların iç kısmındaki kabarıklığı oluşturan büyük dudaklar, büyük dudakların iç kısmında yaprak gibi ince olan küçük dudaklar, küçük dudakların tepe noktasında klitoris ve küçük dudakların orta kısmında vajina girişi ve kızlık zarı bulunmaktadır.

Vajina neden sarkar?

Vajina küçük dudakların orta bölgesinde girişinin başlaması ile içeriye doğru rahim ağzına kadar uzanan ve yandan ve iç kısmından tutucu bağlarla sıkı şekilde duran genital organdır. 

Vajina doğumlara, yaşlanmaya ve genetik yapıdan kaynaklanan sebeplere bağlı olarak tutucu bağlarının gevşeyerek uzaması sonucu genişler ve dışarı doğru sarkma tabir edilen bombeleşme halini alabilir.

Vajinadaki sarkma nedenleri şunlardır:

 • Protein ve antioksidandan fakir beslenmek
 • Pelvik bölgeyi güçlendirici egzersizleri yapmamak (squat, koşu, bisiklet, yürüyüş, pilates vb)
 • 2 den fazla vajinal doğum yapmak
 • Genetik olarak gevşek bağ dokusuna sahip olmak
 • Menopozla beraber vajina sıkılığı ve dokusunun sağlığını sürdüren östrojen hormonu eksikliği
 • Fazla kilo alıp verme, dokuda sarkma ve doku sağlığında bozulmaya neden olmaktadır
 • Steroid kullanımı
 • Vajinal bölgeyi ilgilendiren müdahaleler
 • Kimyasal ilaçlar
 • Sık geçirilen vajinal enfeksiyonlar

Vajinadaki iç dudaklar ne işe yarar?

İç dudakların görevi vajina girişini hafifce kapatmak ve ilişki sırasında kayganlığı sağlayan bartholin bezlerini içermek olarak sıralanabilir.

Vajina neden genişler ?

Vajinada genişleme yapan nedenler kadınların sağlık durumuna göre değişmektedir.

Doku sağlığını bozan sistemik hastalıklar kolajen üretimini bozan nedenler vajinada genişleme yapabilirler

C vitamini eksikliği, Bakır eksikliği, Çinko eksikliği döşeyici protein yapımını bozarak vajina genişlemesine neden olabilirler.

Vajinada genişleme yapan en sık neden vajinal yoldan doğum yapmaktır.

Doğum sırasında ve gebelikte salgılanan gevşetici hormonlar, yaklaşık 1 gün boyunca süren doğum sancıları ile başlayan vajinal efasmana genişleme ve yumuşamaya neden olan tıbbi obstetrik süreç vajinadaki rugae denilen ve bir akordiyon gibi gevşeyip tekrar sıkılaşan vajinanın bu özelliğinde kalıcı azalmaya neden olmaktadır.

Vajinada genişlemeye sebep olan diğer nedenler arasında sık aralıklarla kilo değişimi  gelmektedir. Ani ve değişken kiloya sahip olma vajina dokusunda harabiyet oluşturarak genişlemeye sebep olmaktadır.

Yetersiz ve dengesiz beslenme ve egzersiz yapmama hareketsiz yaşam vajina dokusunda güç kaybına ve genişlemeye sebep olmaktadır.

Neden genital estetik ( vajinal estetik ) gerekir?

Genital estetik ameliyatı ile zamanla oluşmuş ve ilişki sırasında hissizlik ve genişlik yaratan vajina bölgesi eski haline getirilebilir ve ilişki sırasında eski sıkılığı tekrar kazandırılır. 

Vajinadaki daralma hem kadında hem de erkekte ilişkiden alınan zevki artıracaktır.

Genital estetik sayesinde iç ve dış dudaklardaki sarkma ortadan kaldırılarak kadınlarda kendine güvenin ve cinsel açıdan iyi hissetmenin geri kazanılması sağlanır.

Büyük dudakların küçültülmesi ve estetik bir görünüm oluşturulması ilişki sırasındaki zorlanmayı ve giysilere bağlı rahatsızlık hissini de ortadan kaldırmaktadır.

Genital estetik yapılmasının en önemli nedeni mutlu bir cinsel yaşam mutlu bir beraberlik ve mutlu bir hayat sürmektir.

Genital estetik nedir?

Genital estetik doğum sonrası ve diğer sebeplerle oluşan genital bölgede gerçekleşen sarkmalar, kararmalar, vajinada oluşan genişlemeler, küçük ve büyük dudaklardaki esnemeler, doğumda gerçekleşen yırtıklar nedeniyle oluşan estetik olmayan görüntülerin eski haline döndürülmesini amaçlamaktadır.

Genital estetik işlemlerin arasında şu tedaviler bulunmaktadır:

 • Labioplasti
 • Vajinoplasti
 • Kliteroplasti
 • Barbie vajina estetiği
 • Vajinal beyazlatma
 • Vajinal genişleme estetiği
 • Vajinal dolgu tedavileri
 • Vajinal sıkılaştırma tedavileri
 • Genital lazer tedavileri

Vajina estetiği işlemine hangi bölüm doktoru bakar?

Genital estetik uygulamaları genellikle rutin kadın hastalıkları eğitiminin bir parçası olmamaktadır. Bu konuda uzmanlık sonrası ek eğitim ve efor sarf edilerek özel ilgi ve eğitim sonrası kadın doğum estetiği ile ilgilenen bir alandır. Genital estetik konusunda ek eğitim almış jinekoloji uzmanları bu uygulamaları yapmaktadır.

Genital estetik ameliyatları nelerdir?

Genital estetik ameliyatları arasında en sıklıkla 

 • Vajinal daraltma Vajinoplasti
 • Küçük dudak estetiği Labioplasti
 • Büyük dudak estetiği Dış dudak dolguları
 • Klitoris estetiği Kliteroplasti, Hudoplasti
 • Vajinal beyazlatma Bleaching
 • Lazer vajinal daraltma
 • Genital bölge lazer uygulamaları
 • Barbie vajina estetiği

Genital estetik ağrı yapar mı?

Lazer uygulamaları beyazlatma ve labioplasti gibi uygulamalar çok az seviyede ağrı oluşturabilir ve bu ağrı geçici sürelidir. Genital estetik uygulamaları işlem sonrası ağrı kesicilerle geçen ağrı oluştursa da bu ağrı geçici olmakta ve çok fazla günlük hayatın işleyişini bozmamaktadır. 

Genital bölgede iz kalır mı?

Genital bölgede klitoris estetiğinde labioplastide veya büyük dudak dolgusu gibi işlemlerde dikiş izi kalmamaktadır. Bu bölgedeki işlemlerde dikişler görünmez şekilde yapıldığı için sonradan iz kalması gibi bir problem olmamaktadır.

Lazer ile yapılan işlemlerde vajinal daraltma ve beyazlatma işlemlerinde tekniğin doğası gereği iz oluşmamaktadır.

Genital estetik fiyatları

Genital estetik fiyatları ne kadar konusu internette sıklıkla araştırılmaktadır.

İstanbul genital estetik fiyatları şeklinde araştırma yaptığınızda karşınıza paket fiyatlar gelmesi konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Genital estetik paket fiyatı belirlenecek bir konu değildir ve her hastanın muayenesine göre yapılacak işlemler farklı olmaktadır.

İstanbulda genital estetik fiyatları araştırması yaparken uzman seçimi ve uzmanın hangi teknolojik gelişmeleri takip ettiğini iyi bilmek zorundasınız.

İstanbul nişantaşı, istanbul bayrampaşa, bakırköy gibi bölgelerde genital estetik fiyatları hastanelere göre ve kliniğin lüks özelliklerine göre değişebilmektedir.

Genital estetik fiyatları öğrenmek için bizimle  05464848640 whatsapp hattını kullanarak  iletişime geçebilirsiniz

Vajina estetiği ameliyatları nasıl yapılır?

Vajinal estetiği ameliyatları lokal veya genel anestezi ile yapılabilmektedir. Vajinal estetik operasyonlar içinde en sık yapılanlar labioplasti, vajinoplasti, kliteroplasti ve Barbie vajinal estetik olarak  Sıralanabilir 

Vajinal estetiği ameliyatları büyük çoğunlukla litotomi pozisyonu denen genital muayene pozisyonunda yapılmaktadır

Hastalar lokal, genel veya spinal anestezi ile ameliyat edilebilir.

Vajinal estetik operasyonlarında vajina daraltma işlemi kabaca vajina duvarlarının sarkan kısımlarının çıkartılması ve estetik olarak tekrardan birleştirilmesini amaçlar.

Labioplastide asimetrik veya iki taraflı şekilde, büyük dudakların dışına çıkan küçük dudakların estetik görünmesi için küçültülmesi amaçlanır.

Genital Estetik Orgazmı Etkiler Mi?

Genital estetik ameliyatı orgazm olmayı ameliyat tipine bağlı olarak etkileyebilmektedir. Ancak bu etkinin olumsuz yönde olması beklenmez tam tersine genital estetik ameliyat sonrası orgazm olma miktar ve şiddetin de artma, orgazm olmada kolaylık olması beklenir. Büyük ve küçük dudakların ilişki sırasında sıkışması ağrı hissinin artmasına sebep olabilir. Ayrıca büyük ve küçük dudakların ve klitoris estetiğinin kadının psikolojik manada da iyi hissetmesine sebep olarak güven duygusuyla beraber cinsel uyarılmanın artması ve orgazm olma tek kolaylık ameliyat sonrasında bu hastalarda sıklıkla bildirilmektedir

Genital estetik operasyonları başlığı altında G noktasına ve klitorise yapılan G shot ve O shot dediğimiz operasyonlar orgazm olmayı kolaylaştırarak cinsel doyumu maksimum seviyeye çıkarır.

Labioplasti( iç dudak estetiği ) nedir?

Labioplasti operasyonları özellikle iç dudak büyüklüğünde, her 2 iç dudağın simetrik olmadığı durumlarda yapılan bir estetik operasyondur.

Labioplasti işlemi genital bölge görünümündeki  hoş görünmeyen labium minoraların büyük dudakların içinde ve simetrik şekilde görünmesini sağlar. Labioplasti ile iç dudaklardaki sarkık görüntü normale döner, ilişki sırasında ve sıkı iç çamaşırı kullanıldığında küçük dudaklardaki rahatsızlık hissi ortadan kalkar ve ilişki sırasındaki cinsel doyum artar.

Genital PRP nedir?

Genital PRP işlemi kişinin kendisinden kan alınarak bunun özel makinalarda özel sıvılar içinde santrifüj edildikten sonra kan pulcuklari denen plateletten zengin plazma kısmının hazırlandıktan sonra genital bölgede düzeltilme yapılması istenen yerlere uygulanması işlemidir

Genital bölgede çeşitli nedenlerle atrofi denilen çöküntülerin bazı bölgelerdeki yüzeysel yapıdaki hasarlı alanların düzeltilmesi amacıyla genital PRP yapılmaktadır

Vajina beyazlatma

Vajina beyazlatma işlemi genital bölgede istenmeyen kararmalar kişide ve cinsel partnerinde genital bölgenin hoş olmadığı düşüncesini uyandırmaktadır

Genital bölgede ve koltuk altında kararma olması genellikle melanosit denilen cilde rengini veren hücrelerin aşırı uyarılması sebebiyle olmaktadır

Melanositlerin aşırı uyarılması bölgedeki travma sebebiyle, östrojen fazlalığı sebebiyle veya bazen de insülin direnci ile ilişkili olabilmektedir. 

Travma olarak özellikle bölgede uygulanan epilasyonlar, jilet kullanımı, uygun olmayan kozmetik ürünler, şampuan veya kremler sayılabilir. Bunun dışında östrojen miktarının çok arttığı gebelik dönemi polikistik over hastalığı gibi durumlarda da genital bölgede ve vajina da kararmalar olabilir.

Vajina beyazlatma İstanbul’un içinde kadınların en çok merak ettiği genital bölge işlemlerinden bir tanesidir, vajina beyazlatma işlemi kimyasal beyazlatma ve lazer beyazlatma olarak ikiye ayrılır

Kimyasal vajina beyazlatma işlemi cilde uygulanan peeling işlemine çok benzemektedir

Ciltte epidermis denilen ve tabakalardan oluşan yapıların zamanla yenileme işlemi beyazlatma işleminde hızlandırılmaya çalışılarak genital bölgedeki koyu kısmın çabucak dökülmesi sağlanır

Lazer Vajinal beyazlatma işlemi daha derin dokulara uygulanan bir işlemdir ve bölgedeki Melanosit denilen koyulaşmaya yapıcı hücrelerin etkilerinin azaltılması prensibine dayanır. İşlem sırasında genellikle hiç ağrı duyulmamaktadır çok ince sızı şeklinde olabilse de ağrı kesici kremler sayesinde bu şikayetler önlenebilir

Klitoral hudoplasti

Klitoris genital bölgenin tam ortasında iç dudakların katlantıları ile örtülmüş halde bulunuyorsa bu durumda klitorisin belirgin şekilde görünmesi için katlantılar küçültülerek klitorisin ortaya çıkması sağlanır. Kliteroplasti işlemi ile genital bölge görünümü estetik açıdan güven verici hale gelir. Ayrıca mastürbasyon sırasında, oral seks ya da penisle vajinanın birleşmesinde orgazm olma olasılığını artırmaktadır. 

Doğum kesilerinin düzeltilmesi

Vajinal yani normal doğum sırasında bebek başı çıkarken vajina bölgesindeki yırtıgın çok fazla olabileceği durumlarda epizyotomi denilen doğum kesisi yapılmaktadır bazen de bu doğum kesisi olmadan doğal doğum sürecine bırakılan hastalarda bebeğin başının çıkışına bağlı olarak genital bölgede yanlış yaralanmalar ve asimetrik iyileşmeler olabilmektedir.

Doğum yapmış kişilerde bazı yanlış iyileşmeler maalesef genital bölgede çok kötü görüntülere sebep olabilir, bu durum da kadında  gerek anatomik gerekse psikolojik olarak cinsel ilişkinin bozulmasına sebep olarak, orgazm ve cinsel doyumun azalmasına neden olur.

Doğum kesilerinin düzeltilmesi için hasta detaylıca değerlendirmeli, vajinal genişliğin olup olmadığı işleme vajinoplastinin ve perineoplasti denilen dış görünümünde kusursuz hale çevrilmesi operasyonun eklenip eklenmeceğine karar verilmelidir

G noktası büyütme ( Gshot , Orgazm aşısı )

Kadınlarda vajinal orgazm olamama ve buna bağlı cinsel hayatta mutsuzluk sık olmaktadır.

G shot tedavisi vajinaya G noktasına uygulanan estetik bir uygulamadır. G noktası belirgin hale getirilerek ilişki sırasında G noktasının ve vajinal orgazmın sıklığının artırılması ve mutlu tatmin edici cinsel hayat hedeflenir.

Vajinal orgazm tedavisi görmek için son dönemde istanbul genelinde artmış bir ilgi vardır.

İstanbul G shot tedavisi yaptıran kadınların orgazm olma olasılıkları normale göre artmakta ve kadınlar bu uygulamadan oldukça memnun kalmaktadır.

G shot tedavisi istanbulda nasıl yapılmaktadır konusunda bizim kliniğimizde ve web sitemizde yeterli bilgilendirmeyi bulabilir isterseniz doktorumuzla ücretsiz yüz yüze görüşebilirsiniz.

İdrar kaçırma sorunları düzelir mi?

Genital estetik operasyonlarıyla beraber eğer mevcutsa idrar kaçırma sorunları da düzeltilebilir

Genital estetik operasyonu yapılırken bölgesel veya genel uyuşturman yapıldıktan sonra vajinal daraltma, klitoris estetiği, küçük dudak veya büyük dudak estetiği ile beraber idrar kaçırma sorunu şikayetleri eşlik ediyorsa idrar kesesinin ağzından kaçırma olan bölgede düzeltme bölgeyi destekleme işlemleri de uygulandığında idrar kaçırma şikayetleri ortadan kaldırılabilir

Vajinal estetik operasyonlarına idrar kaçırma ameliyatlarının eklenmesi ek sorun cikarmadigi gibi aynı kesiler üzerinden işlemin yapılabilme avantajı bulunmaktadır

Orgazm olamama sorunları düzelirmi?

Genital estetik ameliyatı orgazm olmayı ameliyat tipine bağlı olarak etkileyebilmektedir, ancak bu etkinin olumsuz yönde olması beklenmez, tam tersine genital estetik ameliyat sonrası orgazm olma miktar ve şiddetin de artma, orgazm olmada kolaylık olması beklenir. Büyük ve küçük dudakların ve klitoris estetiğinin kadının psikolojik manada da iyi hissetmesine sebep olarak güven duygusuyla beraber cinsel uyarılmanın artması ve orgazm olmada kolaylık ameliyat sonrasında bu hastalarda sıklıkla bildirilmektedir

Genital estetik operasyonları başlığı altında G noktasına ve klitorise yapılan G shot ve O shot dediğimiz operasyonlar orgazm olmayı kolaylaştırarak cinsel duygumu maksimum seviyeye çıkarır

Doğumdan sonra yapmak dahamı mantıklı?

Genital estetik ameliyatları eğer doğuştan kaynaklanan şekil bozukluklari ya da daha sonradan kilo alıp vermeye bağlı gibi çeşitli sebeplerle oluştuysa doğum yapmış olup olmamak ameliyat olmayı etkilemez

Örnek olarak doğuştan labium minus denilen küçük dudakların sarkması ya da asimetrik şekil bozukluğu olması durumunda doğum yapıp yapmamak genital estetik operasyonları etkilemez

Klitoris bölgesini tamamen kapatan iç dudak yapısı da klitoris hudoplasti operasyonuyla ortadan kaldırılarak klitorisin daha güzel görünmesi ve klitoris orgazmın kolaylaşması sağlanabilir

Bunun dışında vajinal doğum yapmış olmak ya da gebelik sürecinin ta kendisi de vajinada ister istemez gevşeme ve genişlemeye sebep olabilmektedir. Artmış gebelik ve bununla beraber artmış doğum sayısı da vajinanın eski halini kaybetmesine sebep olur

Vajinanın gençlik dönemindeki yapısının kaybedilmesi hormonların, yaşlanmanın ve doğumların etkisi ile görülebilir

Vajinada genişleme olması enfeksiyonlar, ilişki sırasında istenmeyen seslerin oluşması ve ilişkide kadının kendisinin ya da partnerinin yeteri kadar zevk alamamasına sebep olur

Vajinanın eski haline döndürülmesi ve bu işleme de G Shot, O shot işlemlerinin eklenmesi ile kadının ve erkeğin ilişkide daha çok doyuma ulaşması beklenir, orgazm şiddeti ve sayısında artma olduğu tespit edilmiştir

En ideal yaş kaçtır?

İşlemlere kendi başına karar verilebilmesi için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. İşlemler sırasında kızlık zarı bozulma riski yoktur. Labioplasti işleminin adet dönemi dışında yapılması enfeksiyon ihtimalini azaltmak için daha yararlı olmaktadır.

Terleme ve deniz havuz gibi imkanların da olmadığı kış ayları operasyonun yapılması açısından kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir.